foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
foto5

SKW MZS nr 5 Gorlice

działalność SKW w MZS nr 5 - listopad 2019r.

XI - udział wolontariuszy w akcji ,,Misja Różaniec" - zbiórce różańców dla mieszkańców Rwandy
 
XI - zapalenie zniczy i uczczenie pamięci poległych żołnierzy pod Pomnikiem Niepodleglości w Gorlicach 
 
XI - udział wolontariuszy w konkursie plastycznym ,,Tradycje Niepodległościowe w moim regionie " uczennica klasy 6 Kinga Wolska zdobyła II miejsce.
 
XI - zapalenie zniczy na cmentarzu nr 91 w Gorlicach.
 
XII - zbiorka bajek dla oddzialu "0" przy MZS nr 5 w Gorlicach, ktore zostaly przekazane przedszkolakom 6.XII jako prezenty od Św.Mikolaja.
 
XII -rozprowadzanie kartek Bożonarodzeniowych celem niesienia pomocy chorym i niepełnosprawnym objętych pomocą programu ,,Na ratunek" w Stowarzyszeniu Sursum Corda.
 
XII - uczestniczenie w warsztatach stroikow Bozonarodzeniowych w ZS Centrum Szkolenia Zawodowego w Bystrej.
 
XII - Odwiedziny chorych w szpitalu na geriatrii, gdzie wolontariusze wraz z opiekunem składali życzenia Bożonarodzeniowe i rozdawali kartki świąteczne i stroiki.
 
XII - udział w akcji ,,Tytka charytatywna"- zbiorka produktów spożywczych i środków chemicznych do papierowych toreb rozprowadzanych przez Caritas, które zostaja przekazane najuboższym mieszkańcom naszej Parafii.
 
XII - zbiorka artykułów spożywczych i chemicznych w sklepie Delikatesy przy ul.Kopernika do paczek, które zostały następnie przekazane najbardziej potrzebującym rodzinom uczniów naszej szkoły.
 
XII - kiermasz ozdób, stroików i kartek Bożonarodzeniowych. 
 
XII - przekazanie produktów spożywczych do kuchni Caritas przy ul.Piekarskiej w Gorlicach.
 
II - udział w Światowym Dniu Chorych - wolontariusze spotkali się z chorymi na Mszy św. w Szpitalnej Kaplicy Oddziału Geriatrii a następnie rozdawali obrazki z modlitwą chorych, składali życzenia i serdecznym uśmiechem dodawali otuchy w trudnych chwilach cierpienia. 
 
II - integracyjne spotkanie z wolontariuszami zaprzyjaźnionych Klubów Wolontariatu w Zajeździe Pstrąg u Eda w Łosiu, przygotowane przez opiekunow SKW z MZS nr 1 i MZS nr 3 w Gorlicach. 
 
II - III zbiórka książek z przeznaczeniem dla Stowarzyszenia Lucky Horses - ratowanie porzuconych i zaniedbanych koni. 
 
III - zbiórka nowych i używanych gier planszowych, układanek i książek dla dzieci i młodzieży uczącej się w Specjalnym Ośrodku Szkoleniowo - Wychowawczym w Szymbarku.
 
IV - zbiórka prod.spożywczych w sklepie Delikatesy przy ul.Kopernika do paczek Wielkanocnych. 
 
IV - rozprowadzanie kartek Wielkanocnych - Sursum Corda
 
IV - udział w Drodze Krzyżowej na geriatrii - przekazanie własnoręcznie wykonanych kartek i życzeń chorym. 
 
IV - przekazanie produktów spożywczych do Kuchni Caritas przy ul.Piekarskiej. 
 
IV- kiermasz ozdób, kartek i stroików Wielkanocnych. Środki finansowe uzyskane z ich sprzedaży zostały przekazane na rzecz Fundacji Kasisi prowadzonej przez Szymona Hołownię - dożywianie i pomoc medyczną dla dzieci z sierocińca w Zambii
 
 
Całorocznie prowadzimy zbiórkę nakrętek, pomoc w świetlicy szkolnej, pomoc
 
 

Akcje SKW w MZS nr 5 w okresie IX - XII

Wolontariusze z Miejskiego Zespolu Szkol nr 5 w Gorlicach wraz z opiekunem p.Iwoną Stec brali udzial w nastepujacych akcjach
 
14 X - udział w V Marszu dla Życia i rodziny pod haslem ,,Polska rodziną silna"
 
X - Sprzatanie grobow na cmentarzu przy ul.Karwacjanow.
 

Akcje wolontariackie w MZS nr 5 - maj 2019r.

 

Dnia 24. 05. 2019 r. ( piątek )  w Miejskim Zespole Szkół Nr 5   w Gorlicach odbyły się warsztaty plastyczne, których organizatorem jak co roku byli wolontariusze wraz z opiekunem p. Iwoną Stec Szkolnego Koła Caritas działającego w naszej szkole. Podczas zajęć wykonane zostały żonkile, które następnie rozdawane będą podczas Marszu Żonkilowego, który będzie miał miejsce 2 czerwca. 2019r. W warsztatach wzięli dział wolontariusze z zaprzyjaźnionych Szkolnych Klubów Wolontariatu wraz z ich opiekunami, Zespołu Szkół w Stróżówce oraz Szkoły Podstawowej w Bystrej.  

29 maja na hali OSiR odbyła się III Drużynowa Spartakiada Wolontariatu -Szkolne Koło Caritas przy MZS nr 5 zdobyło I miejsce.    

   Wolontariusze w ciągu roku odwiedzali również szkolną świetlicę i przedszkole, gdzie na wspólnych zabawach, rozmowach i grach miło spędzali czas z młodszymi kolegami. Uczęszczając na świetlicę czuli się akceptowani, potrzebni i doceniani.

GALERIA

                                                                                                   Iwona Stec - opiekun SK Wolontariatu w MZS nr 5 w Gorlicach

Warsztaty SK Caritas

Dnia 25.05.2018 r. (piątek) o godzinie 14:00 w Miejskim Zespole Szkół Nr 5 w Gorlicach  odbyły  się warsztaty plastyczne, których organizatorem jak co roku byli wolontariusze wraz z opiekunem p. Iwoną Stec Szkolnego Klubu Wolontariatu, działającego w naszej szkole.

Podczas zajęć wykonane zostały żonkile, które następnie rozdawane będą podczas Marszu Żonkilowego, który będzie miał miejsce 3 czerwca 2018 r.

W warsztatach wzięli udział wolontariusze z zaprzyjaźnionych Szkolnych Klubów Wolontariatu wraz z ich opiekunami z Miejskiego Zespołu Szkół nr 1 w Gorlicach, Miejskiego Zespołu Szkół nr 3 w Gorlicach, Zespołu Szkół w Stróżówce oraz Zespołu Szkół w Bystrej.  

Działalność Szkolnego Klubu Wolontariatu w MZS nr 5 w Gorlicach

GRUDZIEŃ 2015

 

Wolontariusze SK Caritas przygotowali i rozdali prezenty mikołajkowe dla biedniejszych uczniów z klas  1-3 SP

 

Paczki Bożonarodzeniowe dla biedniejszych uczniów z naszej szkoły i ich rodzin.

 

Wolontariusze SKW oraz pozostali uczniowie naszej szkoły przygotowali ciepłą odzież dla potrzebujących dzieci i ich rodzin w Nepalu.

 

Wolontariusze  (niektórzy przy współudziale z rodzicami)  wykonywali kartki i inne ozdoby Bożonarodzeniowe, które były  sprzedawane na kiermaszu ozdób Bożonarodzeniowych dnia 21 i 22 grudnia 2015 r.  Dochód ze sprzedaży został przeznaczony na leczenie ucznia naszej szkoły.

 

Sprawozdanie - rok szkolny 2013/2014 i 2014/2015

 

Zdjęcia z ubiegłorocznej aktywności SKW w Miejskom Zespole Szkół nr. 5 im. ks. Jana Twardowskiego

 

MAJ 2015

 

Międzyszkolna dyskoteka 25.05. 2015 r.

 

 Marsz żonkilowy 17.05. 2015 r.

 

KWIECIEŃ 2015

 

 

Copyright 2019  Studio Gabrielle