foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
foto5

SKW MZS nr 5 Gorlice

Udział wolontariuszy SK Wolontariatu w Marszu dla Życia i Rodziny

 

W niedzielę 6  października wolontariusze z Miejskiego Zespołu Szkół nr 5 pod opieką p. Iwony Stec wzięli udział w VI Marszu dla Życia i Rodziny. Tegoroczne hasło brzmiało:,, Rodzina Bogiem silna – wstańcie, chodźmy” .

Pomoc dla uboższych dzieci na Ukrainie

Zachęceni słowami skierowanymi do wolontariuszy w bieżącym roku szkolnym przez ks. Piotra Potyrałę – wicedyrektora Caritas Diecezji Rzeszowskiej: ,,Miłosierdzie najlepiej opisuje Boga.  Nas też! A miłosierdzie to przecież czyn. Konkretny czyn!” członkowie SK Wolontariatu  z Miejskiego Zespołu Szkół nr 5 zorganizowali zbiórkę zeszytów, słodyczy, ubrań i innych rzeczy dla dzieci z ubogich rodzin mieszkających na Ukrainie. Paczka została bezpośrednio przekazana przez rodzica uczniów naszej szkoły  i sprawiła wiele radości dzieciom, żyjącym w skrajnie trudnej sytuacji materialne

Ciasto dla Antosi

Uczniowie SK  Wolontariatu z Miejskiego Zespołu Szkół nr 5 włączyli się w akcję,, Ciasto dla Antosi” . Upieczone z pomocą rodziców ciasta wolontariusze dostarczyli do punktu zbiórki w Domu Polsko – Słowackim,    ul. Rynek 1.  Akcja sprzedaży ciast, z której dochód został  przeznaczony na poważną operację Antosi Kluk, została  ogłoszona przez redakcję Gazety Gorlickiej i przeprowadzona 27 października pod kościołami.

Pomoc  bezdomnym psom przebywającym w schronisku

W dniach od 1 do 31 październiku wolontariusze SK Wolontariatu z Miejskiego Zespołu Szkół nr 5  zorganizowali  i przeprowadzili akcję charytatywną na rzecz bezdomnych psów przebywających  w  Gminnym Schronisku dla psów w Starym Sączu. Celem zbiórki suchej karmy, karmy w puszkach, środków czystości oraz koców, zabawek, legowisk i innych  rzeczy była poprawa standardu pobytu zwierząt w tym schronisku. Do akcji włączyli się również inni uczniowie naszej społeczności szkolnej, ukazując tym samym, że los bezdomnych, porzuconych zwierząt nie jest nam obojętny.

Paczki pod choinkę dla dzieci na Ukrainie

Mając na uwadze ubogą  sytuację materialną swoich rówieśników w małych miejscowościach na Ukrainie, uczniowie należący do SK Caritas przygotowali 35 paczek,  które zostaną   im dostarczone jako prezenty pod choinkę. Mamy nadzieję, że wypełnione różnymi artykułami, m.in. słodyczami, zeszytami i innymi przyborami szkolnymi, kosmetykami, odzieżą plecaki sprawią dzieciom dużo radości. W myśl pięknych słów ,, Więcej szczęścia jest w dawaniu niż w braniu’’, wolontariusze chętnie przygotowali prezenty i zgodnie przyznali, że sprawiło im to dużo radości  i satysfakcji.

GALERIA ZDJĘĆ

 

działalność SKW w MZS nr 5 - listopad 2019r.

XI - udział wolontariuszy w akcji ,,Misja Różaniec" - zbiórce różańców dla mieszkańców Rwandy
 
XI - zapalenie zniczy i uczczenie pamięci poległych żołnierzy pod Pomnikiem Niepodleglości w Gorlicach 
 
XI - udział wolontariuszy w konkursie plastycznym ,,Tradycje Niepodległościowe w moim regionie " uczennica klasy 6 Kinga Wolska zdobyła II miejsce.
 
XI - zapalenie zniczy na cmentarzu nr 91 w Gorlicach.
 
XII - zbiorka bajek dla oddzialu "0" przy MZS nr 5 w Gorlicach, ktore zostaly przekazane przedszkolakom 6.XII jako prezenty od Św.Mikolaja.
 
XII -rozprowadzanie kartek Bożonarodzeniowych celem niesienia pomocy chorym i niepełnosprawnym objętych pomocą programu ,,Na ratunek" w Stowarzyszeniu Sursum Corda.
 
XII - uczestniczenie w warsztatach stroikow Bozonarodzeniowych w ZS Centrum Szkolenia Zawodowego w Bystrej.
 
XII - Odwiedziny chorych w szpitalu na geriatrii, gdzie wolontariusze wraz z opiekunem składali życzenia Bożonarodzeniowe i rozdawali kartki świąteczne i stroiki.
 
XII - udział w akcji ,,Tytka charytatywna"- zbiorka produktów spożywczych i środków chemicznych do papierowych toreb rozprowadzanych przez Caritas, które zostaja przekazane najuboższym mieszkańcom naszej Parafii.
 
XII - zbiorka artykułów spożywczych i chemicznych w sklepie Delikatesy przy ul.Kopernika do paczek, które zostały następnie przekazane najbardziej potrzebującym rodzinom uczniów naszej szkoły.
 
XII - kiermasz ozdób, stroików i kartek Bożonarodzeniowych. 
 
XII - przekazanie produktów spożywczych do kuchni Caritas przy ul.Piekarskiej w Gorlicach.
 
II - udział w Światowym Dniu Chorych - wolontariusze spotkali się z chorymi na Mszy św. w Szpitalnej Kaplicy Oddziału Geriatrii a następnie rozdawali obrazki z modlitwą chorych, składali życzenia i serdecznym uśmiechem dodawali otuchy w trudnych chwilach cierpienia. 
 
II - integracyjne spotkanie z wolontariuszami zaprzyjaźnionych Klubów Wolontariatu w Zajeździe Pstrąg u Eda w Łosiu, przygotowane przez opiekunow SKW z MZS nr 1 i MZS nr 3 w Gorlicach. 
 
II - III zbiórka książek z przeznaczeniem dla Stowarzyszenia Lucky Horses - ratowanie porzuconych i zaniedbanych koni. 
 
III - zbiórka nowych i używanych gier planszowych, układanek i książek dla dzieci i młodzieży uczącej się w Specjalnym Ośrodku Szkoleniowo - Wychowawczym w Szymbarku.
 
IV - zbiórka prod.spożywczych w sklepie Delikatesy przy ul.Kopernika do paczek Wielkanocnych. 
 
IV - rozprowadzanie kartek Wielkanocnych - Sursum Corda
 
IV - udział w Drodze Krzyżowej na geriatrii - przekazanie własnoręcznie wykonanych kartek i życzeń chorym. 
 
IV - przekazanie produktów spożywczych do Kuchni Caritas przy ul.Piekarskiej. 
 
IV- kiermasz ozdób, kartek i stroików Wielkanocnych. Środki finansowe uzyskane z ich sprzedaży zostały przekazane na rzecz Fundacji Kasisi prowadzonej przez Szymona Hołownię - dożywianie i pomoc medyczną dla dzieci z sierocińca w Zambii
 
 
Całorocznie prowadzimy zbiórkę nakrętek, pomoc w świetlicy szkolnej, pomoc
 
 

Akcje SKW w MZS nr 5 w okresie IX - XII

Wolontariusze z Miejskiego Zespolu Szkol nr 5 w Gorlicach wraz z opiekunem p.Iwoną Stec brali udzial w nastepujacych akcjach
 
14 X - udział w V Marszu dla Życia i rodziny pod haslem ,,Polska rodziną silna"
 
X - Sprzatanie grobow na cmentarzu przy ul.Karwacjanow.
 

Akcje wolontariackie w MZS nr 5 - maj 2019r.

 

Dnia 24. 05. 2019 r. ( piątek )  w Miejskim Zespole Szkół Nr 5   w Gorlicach odbyły się warsztaty plastyczne, których organizatorem jak co roku byli wolontariusze wraz z opiekunem p. Iwoną Stec Szkolnego Koła Caritas działającego w naszej szkole. Podczas zajęć wykonane zostały żonkile, które następnie rozdawane będą podczas Marszu Żonkilowego, który będzie miał miejsce 2 czerwca. 2019r. W warsztatach wzięli dział wolontariusze z zaprzyjaźnionych Szkolnych Klubów Wolontariatu wraz z ich opiekunami, Zespołu Szkół w Stróżówce oraz Szkoły Podstawowej w Bystrej.  

29 maja na hali OSiR odbyła się III Drużynowa Spartakiada Wolontariatu -Szkolne Koło Caritas przy MZS nr 5 zdobyło I miejsce.    

   Wolontariusze w ciągu roku odwiedzali również szkolną świetlicę i przedszkole, gdzie na wspólnych zabawach, rozmowach i grach miło spędzali czas z młodszymi kolegami. Uczęszczając na świetlicę czuli się akceptowani, potrzebni i doceniani.

GALERIA

                                                                                                   Iwona Stec - opiekun SK Wolontariatu w MZS nr 5 w Gorlicach

Warsztaty SK Caritas

Dnia 25.05.2018 r. (piątek) o godzinie 14:00 w Miejskim Zespole Szkół Nr 5 w Gorlicach  odbyły  się warsztaty plastyczne, których organizatorem jak co roku byli wolontariusze wraz z opiekunem p. Iwoną Stec Szkolnego Klubu Wolontariatu, działającego w naszej szkole.

Podczas zajęć wykonane zostały żonkile, które następnie rozdawane będą podczas Marszu Żonkilowego, który będzie miał miejsce 3 czerwca 2018 r.

W warsztatach wzięli udział wolontariusze z zaprzyjaźnionych Szkolnych Klubów Wolontariatu wraz z ich opiekunami z Miejskiego Zespołu Szkół nr 1 w Gorlicach, Miejskiego Zespołu Szkół nr 3 w Gorlicach, Zespołu Szkół w Stróżówce oraz Zespołu Szkół w Bystrej.  

Copyright 2020  Studio Gabrielle