foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
foto5

Podsumowanie 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

 

      

 

                O tym, że pomaganie może być dziecinnie proste przekonali się wolontariusze Miejskiego Zespołu Szkół nr 3 w Gorlicach, którzy ochoczo przystali na propozycję obsługi kuchni polowej podczas 27. Finału WOŚP. Zaopatrzeni w uśmiechy, pogodny nastrój i identyfikatory od rana do późnych godzin wieczornych 13.01.2019r. pod opieką koordynatorek obsługiwali  punkt gastronomiczny pod halą OSiR, skutecznie zachęcając do zapełniania puszek. Podczas 27. Finału WOŚP „graliśmy” wspólnie z wolontariuszami z MZS nr 1 w Gorlicach oraz ZS w Kwiatonowicach dla wyrównania szans w leczeniu noworodków.

Wolontariusze z MZS nr 1 w Gorlicach przynieśli przepyszne ciasteczka : rogaliki, babeczki, a nawet nadziewane grzybki, które cieszyły się ogromnym powodzeniem. Kuchnia oprócz ciasteczek serwowała kiełbaski z rożna, bigos, żurek, gorącą kawę i herbatę. Najmłodszą wolontariuszką była uczennica klasy 4b Aleksandra Szlachta i wytrwale kwestowała do samego końca. Wspierali ją: Oliwia Klukowska z 4b, Aleksandra Piecuch, Julia Baran z kl. 5c, Martyna Drąg, Wiktoria Wilk z 5b, z kl. 8a SP Dominika Maciejczyk, Jagoda Barzyk,   III a gim. Alicja Niemiec, Alicja Maciejczyk, Kacper Sarnecki,  z III b gim. Julia Matyja, Patrycja Szlachta, Anna Wieściecińska, Aleksandra Zastępa, Patrycja Przybylska.

Obsługi stanowiska „ Ciepłej michy” z MZS 3 w Gorlicach podjęli się następujący wolontariusze: z IIIa gim. Gabriela Galas, Ewelina Smoła, Marlena Tokarz, Adrian Fugiel, Jan Gamoń, z 8a SP Daria Fugiel, z 7a SP Julia Bartoszek, Amelia Miciek, Diana Zielińska i Jakub Miś oraz najliczniejsza grupa adeptów wolontariatu z 6a SP: Kaja Honek, Wiktoria Kiełtoń, Jagoda Miciek, Oliwia Konopka, Małgorzata Szarowicz, Bartosz Karpiuk. Rekordziści w gronie wolontariuszy pełnili dyżur 12 godzin. Ich szeregi zasiliły też absolwentki „Trójki”, które przygodę z wolontariatem rozpoczęły w naszym gimnazjum, były to: Klaudia Gurba, Julia Kaczmarczyk i Julia Konopka. Wcześniej, we czwartek i piątek wolontariusze kwestowali na terenie szkoły, za datek do puszki odwdzięczali się symbolicznym czerwonym serduszkiem. 

                Dzięki zaangażowaniu wolontariuszy w tę piękną ogólnopolską inicjatywę wspólnymi siłami, na terenach gorlickich szkół MZS nr 1 i nr 3 oraz pod halą OSIR udało nam się zgromadzić kwotę w wysokości 4897,86 i przyczynić się do pobicia rekordu zbiórki przez gorlicki sztab WOŚP-u. Za każdy gest serdeczności, dobre słowo i finansowe wsparcie naszej akcji w ramach obsługi punktu gastronomicznego oraz wcześniejszej kwesty na terenie szkoły z serca DZIĘKUJĘMY!  Na pamiątkę oprócz wspomnień pozostały podziękowania, jakie otrzymaliśmy ze sztabu, które będą nam przypominać o tym, iż  pomaganie naprawdę ma sens!

GALERIA

Copyright 2023  Studio Gabrielle