foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
foto5

Docenienie działalności naszego SKW i jego grudniowe akcje

Zgodnie z coroczną tradycją, we czwartek 13.12.2018r. przedstawiciele naszego SKW w składzie: Laura Felenczak, Dominika Palusiewicz z 8aSP oraz gimnazjaliści Emilia Kalisz, Ewelina Smoła, Marlena Tokarz , Adrian Fugiel i Jan Gamoń pod opieką p. Małgorzaty Bani udali się na warsztaty do  Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Bystrej, gdzie wspólnie z innymi wolontariuszami z powiatu gorlickiego, w radosnej atmosferze wykonywali świąteczne podarunki dedykowane pacjentom gorlickiego szpitala. W Bystrej czuło się domową atmosferę, magię nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia, było gwarno, a młodzieńczy zapał przyniósł pożądany efekt.

W tygodniu poprzedzającym Boże Narodzenie, w dniu 19 XII 2018 nasi wolontariusze: Emilia Kalisz, Adrian Fugiel i Jan Gamoń wraz z p. Beatą Mielnik odwiedzili ze świąteczną wizytą chorych na Oddziale Geriatrycznym, Oddziale Opieki Paliatywnej i w Zakładzie Opiekuńczo – Leczniczym naszego gorlickiego szpitala. Pacjentom oraz personelowi medycznemu oprócz wykonanych przez siebie symbolicznych podarunków zanieśli życzenia zdrowia, pogody ducha. Zatrzymując się przy łóżkach chorych, rozmawiali z pacjentami, obdarowując ich dobrym słowem, uśmiechem czy uściskiem dłoni, co zwłaszcza dla osób starszych, schorowanych, nierzadko samotnych było najpiękniejszym darem.

W ostatnim, przedświątecznym tygodniu wolontariusze przeprowadzili zbiórkę pieniędzy  w naszej szkole na rzecz chorego Adriana, zmagającego się z chorobą nowotworową. Pozyskane środki zostaną wpłacone na konto Fundacji Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym „Kawałek Nieba”, której podopiecznym jest trzyletni chłopczyk.

Postawa młodych ludzi, uczniów naszej szkoły od klasy 6 SP – 8SP oraz III gim., działających w Szkolnym Klubie Wolontariatu jest pięknym świadectwem bezinteresownej pomocy słabszym i potrzebującym nie tylko w szkolnych murach, ale wszędzie tam, gdzie jest to potrzebne. Tym bardziej cieszy fakt, że ponad 5-letnia działalność naszego SKW została ponownie doceniona i wpłynął wniosek z nominacją naszego klubu do Nagrody Kwiatonowickiego Stowarzyszenia Homini „Anioły Wolontariatu”, co było dla nas ogromnym zaskoczeniem. Podczas tegorocznej, już VIII Gali Wolontariatu nasz Szkolny Klub Wolontariatu otrzymał z rąk Wójta Gminy Gorlice, p. Jana Przybylskiego wyróżnienie za działalność edukacyjną propagującą ideę wolontariatu w postaci okolicznościowego grawertonu. Dzień 5 grudnia 2019r. był więc dla naszego SKW podwójnie wyjątkowy. Podczas Galii, celebrującej Światowy Dzień Wolontariusza, uczniowie - wolontariusze z MZS nr 3 zaprezentowali wszystkim zebranym swoje dokonania wolontarystyczne, a następnie z radością odebrali przyznane im wyróżnienie. Taka nagroda nie tylko nobilituje, ale przede wszystkim zobowiązuje do dalszej aktywności w imię idei wolontariatu.

A już za niedługo, bo 13.01.2019 wolontariusze z MZS nr 3 w Gorlicach zagrają z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy „od kuchni”, czyli obsługując zaplecze gastronomiczne pod gorlicką halą OSiR i w ten sposób kwestując na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Zapraszamy i zachęcamy do zapełniania naszej puszki, bo razem możemy wiele!!!

GALERIA

Copyright 2023  Studio Gabrielle