foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
foto5

Bez kategorii

Życzenia z okazji Świąt Bożego Narodzenia

W środę 18 grudnia  br. wolontariusze wraz z opiekunkami SKW udali się na Oddział Paliatywny, Geriatryczny, ZOL oraz Oddział Dziecięcy by złożyć wszystkim chorym, cierpiącym życzenia z okazji Świąt Bożego Narodzenia. Życzenia kierowane były również do rodzin chorych i personelu szpitala. Wolontariusze wręczyli pacjentom okolicznościowy upominek oraz  podarowali im uśmiech i dobre słowo. Czas ten spędzili w miłej i przyjaznej atmosferze, wspólnie śpiewając kolędy.  Sprawiło to radość wielu pacjentom doświadczającym cierpienia i bólu.

Dziękujemy wszystkim wolontariuszom ze szkół i ich opiekunom oraz wolontariuszom Seniorom za okazane serce i poświęcenie czasu ludziom chorym.

 

Z tej okazji chcemy również życzyć wszystkim Wolontariuszom, Partnerom, Sympatykom oraz chorym i niepełnosprawnym Wesołych Świąt Bożego Narodzenia niech będą dla Was i Waszych rodzin, pełnych bliskości, miłości i dobrych chwil przepełnionych nadzieją , a Nowy Rok przyniesie wiele powodów do radości

 

Kwiatonoweickie Stowarzyszenie Homini

oraz Lokalne Centrum Wolontariatu

IX Gala Wolontariatu w Gorlicach

Zgodnie z coroczną tradycją 5 grudnia odbyła się IX Gala Wolontariatu. Jest to wielkie święto wszystkich, którzy bezinteresownie pomagają drugiemu człowiekowi. To także czas, kiedy Stowarzyszenie Homini i Lokalne Centrum Wolontariatu może podziękować wolontariuszom, koordynatorom przyjaciołom wolontariatu za okazanie serca innym.

Gala Wolontariatu to okazja do poznania ciekawych sylwetek wolontariuszy z naszego regionu, działających w różnych obszarach życia społecznego. Ich wielobarwność sprawia, że wolontariat w naszym otoczeniu staje się nieocenioną wartością. Działalność wolontariuszy rozwinęła się już mocno w obszarach pomocy społecznej, oświaty oraz służby zdrowia.

Podczas Gali po raz szósty wręczono Nagrody „Anioły Wolontariatu”.

Nagrodę „Anioły Wolontariatu” przyznaje się w dwóch kategoriach:

 1. a) osoby fizyczne,
 2. b) firma lub instytucja, lub organizacja, które działają na rzecz dobra innych i swoją bezinteresowną aktywnością wspierają drugiego człowieka.

 

W tym roku nagrodę „Anioły Wolontariatu” w formie statuetki otrzymali :

 1. Stanisław Jędrusiak wolontariusz Lokalnego Wolontariatu Opiekuńczego

     „za działalność na rzecz dobra innych oraz zaangażowanie w działania charytatywne”

 1. Małgorzata Markowicz prezes Stowarzyszenia „Sprawne Smoki”, koordynator Szkolnego Klubu             
     Wolontariatu w Siarach

        „Za wszechstronne działania na rzecz dobra innych”

 1. Iwona Stec koordynator Szkolnego Klubu Wolontariatu w Miejskim Zespole Szkół nr 5 w Gorlicach

       " za inicjowanie i prowadzenie działań wolontarystycznych oraz kształtowanie  prospołecznych 

         postaw młodzieży "

 1. Szkolny Klub Wolontariatu w Szkole Podstawowej w Szymbarku

        „za działalność na rzecz środowiska lokalnego  we współpracy z innymi instytucjami”

 

 Zostały również  przyznane specjalne wyróżnienia w formie  grawertonów, które otrzymali:

 1. Halina Haluch nauczyciel Zespołu Szkół nr 1 w Gorlicach, Koordynator SKW od czerwca 2012 do     
     czerwca   2019 r.

        "Za działalność edukacyjną propagującą ideę wolontariatu  w Szkolnym Klubie        
        Wolontariatu w MZS nr 1 w Gorlicach"

 1. Gabriela Kozioł Wolontariuszka Lokalnego Centrum Wolontariatu

       " za działalność na rzecz mieszkańców w Domach Pomocy Społecznej w Gorlicach"

 1. Szkolny Klub Wolontariatu w Szkole Podstawowej w Ropicy Polskiej

       „za działalność na rzecz osób w instytucjach pomocowych oraz środowisku       
       lokalnym „

 

Dziękujemy wszystkim wolontariuszom ze Szkolnych Klubów Wolontariatu, ich Koordynatorom, Wolontariuszom Seniorom, Przyjaciołom i Sympatykom Wolontariatu, którzy swoją pracą i zaangażowaniem przyczyniają się do rozwoju i promowania wolontariatu w Powiecie Gorlickim i nie tylko.

Modlitwa Różańcowa na geriatrii

W piątek 25 października br. na oddziale geriatrii w intencji chorych rozważane były tajemnice Różańca św. Seniorzy oraz Koordynatorzy z Wolontariuszami ze Szkolnych Klubów Wolontariatu wraz z Księdzem Kapelanem modlili się za pacjentów szpitala o umocnienie w cierpieniu. Zanoszone były przede wszystkim błagania o ulgę w cierpieniu dla chorych i pomoc w zwalczaniu  trudów choroby. Modlitwą objęci zostali też rodziny chorych, dla których czas choroby najbliższych przynosi również wiele cierpienia.

Dziękujemy Wolontariuszom Seniorom, Wolontariuszom z SKW Stróżówka, SKW Mszanka, SKW Zagórzany, SKW Rożnowice oraz ich opiekunom za zaangażowanie oraz poświęcenie czasu chorym przybywającym w szpitalu.

Anioły Wolontariatu 2019

Po raz IX zbliżamy się do Gali Wolontariatu, podczas której wręczane będą Nagrody Kwiatonowickiego Stowarzyszenia Homini. Stowarzyszenie w sposób szczególny pragnie docenić i wyróżnić osoby, bądź podmioty angażujące się na rzecz innych. Nagrodę „Anioły Wolontariatu” przyznaje się w dwóch kategoriach:

      a) osoby fizyczne,

      b) firma lub instytucja lub organizacja,

które działają na rzecz dobra innych i swoją bezinteresowną aktywnością wspierają drugiego człowieka.

Zgodnie z Regulaminem na zgłoszenia kandydatów czekamy do 12 listopada 2019 roku. W związku z powyższym już dziś zachęcamy do aktywnego uczestnictwa w niniejszym konkursie.

Regulamin wraz z formularzem zgłoszeniowym dostępny jest w zakładce „do pobrania”.

IV Spartakiada Seniorów

Po raz czwarty odbyła się Gorlicka Spartakiada Seniorów. Spotkanie miało miejsce 16 października na Hali Sportowej OSiR. Ceremonie otwarcia poprowadził Pan Aleksander Augustyn kierownik Wydziału Oświaty Kultury i Spraw Społecznych, wraz z jego zastępcą Panem Jerzym Knotem, Panią Joanna Bubak przewodniczącą Komisji Spraw Społecznych i gospodarzem spartakiady dyrektorem OSiR Panem Mariuszem Duszowiczem.

Przed rozpoczęciem rozgrywek imprezę uświetnił występ tancerzy z grupy "TRIK" Gorlickiego Centrum Kultury.

Udział w zawodach wzięli nasi Wolontariusze Seniorzy, działający w ramach Lokalnego Centrum Opiekuńczego.

Ponadto uczestnicy mogli skorzystać z porad dietetyka oraz niektórych badań lekarskich. Zakończenie zawodów odbyło się w restauracji Hotelu Margot, gdzie po wspólnym posiłku ogłoszono wyniki i wręczono nagrody (za miejsca 1-3 medale, nagrody rzeczowe, dyplomy).

Copyright 2020  Studio Gabrielle