foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
foto5

Aktualności

X MARSZ ŻONKILOWY w Gorlicach

29  maja 2022 r. odbył sie po raz X Marsz Żonkilowy, połaczony z obchodami Gorlickich Dni Rodziny, z Dniem Dziecka oraz XII Dniem Osób z Niepełnosprawnościami. Uroczystość rozpoczęto Mszą Świętą w Bazylice Mniejszej o godz. 13.00, która została odprawiona w intencji chorych, osób niepełnosprawnych oraz ich rodzin i opiekunów. Następnie wyruszył Marsz Żonkilowy z chorymi oraz wolontariuszami Lokalnego Centum Wolontariatu, wolontariuszami i koordynatorami ze Szkolnych Klubów Wolontariatu. Przy dźwiękach orkiestry dętej Ochotniczej Straży Pożarnej w Dominikowicach i w towarzystwie mażoretek Domino uczestnicy przeszli gorlickimi ulicami do Miejskiego Zespołu Szkół nr 5, gdzie następiło oficjalne otwarcie wydarzenia. 

Celem corocznych obchodów Dnia Osób Niepełnosprawnych jest zwrócenie uwagi na osoby z różnymi niepełnosprawnościami, a także ukazanie akceptacji, tolerancji a także solidaryzm, otwartoścć i szacunek dla inności. 

Dziękujemy wszystkim, którzy niosą pomoc potrzebującym, a przede wszystkim wolontariuszom, którzy tak chętnie i bezinteresownie angażują się w działania na rzecz czynienia dobra. 

 Fotorelacja UM Gorlice https://www.facebook.com/media/set?vanity=Gorlice&set=a.378214941000059 

Copyright 2022  Studio Gabrielle