foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
foto5

Aktualności

XXVIII Światowy Dzień Chorego

 

Jak co roku w lutym obchodzony jest Światowy Dzień Chorego. W Gorlicach miało to miejsce 9 lutego w niedzielę. Uroczystość  rozpoczęła się od liturgii Mszy Świętej odprawionej przez ks. Kapelana Andrzeja Kluza w szpitalu głównym, a później w kaplicy Oddziału Geriatrii.

Wolontariusze zarówno seniorzy, dorośli, uczniowie szkolni oraz ich opiekunowie, wspólnie z pacjentami, ich rodzinami, personelem medycznym uczestniczyli we Mszy Świętej.  Następnie udali się do chorych na oddziałach, składając życzenia i rozdając okolicznościowe obrazki z przesłaniem Matki Boskiej Głogowskiej.

Ten dzień zwraca uwagę na chorych i cierpiących, którzy potrzebują wsparcia i życzliwości nie tylko ze strony osób zawodowo zajmujących się ich leczeniem.

Przypomina się też o tych, którzy opiekują się chorymi i osobami starszymi, pomagają im oraz ich rodzinom, zaznaczając tu rolę wolontariuszy i organizacji pozarządowych.

W Światowym Dniu Chorego wszystkim Pacjentom szpitala gorlickiego życzymy szybkiego powrotu do zdrowia i sił potrzebnych do pokonania choroby. A wolontariuszom obecnym w tym dniu  serdecznie dziękujemy.

Copyright 2021  Studio Gabrielle