foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
foto5

Aktualności

VIII Marsz Żonkilowy w Gorlicach

Już po raz ósmy odbył się Gorlicki Marsz Żonkilowy zorganizowany w ramach X Dnia Osób Niepełnosprawnych. W niedzielę 2 czerwca  o godz. 13.00 odbyła się uroczysta Msza Święta w Bazylice Mniejszej odprawiona w intencji chorych, osób niepełnosprawnych oraz ich rodzin i opiekunów. Kolejno  wyruszył  barwny Marsz Żonkilowy z chorymi, niepełnosprawnymi oraz młodzieżą, koordynatorami zaangażowanych  w działalność wolontariacką. Przy dźwiękach orkiestry dętej Ochotniczej Straży Pożarnej w Dominikowicach i w towarzystwie mażoretek Domino uczestnicy przeszli na teren Miejskiego Zespołu Szkół nr 5, gdzie odbył się Piknik Integracyjny.

Celem corocznych obchodów Dnia Osób Niepełnosprawnych jest zwrócenie uwagi na prawa osób z niepełnosprawnościami, upowszechnianie idei tolerancji, otwartości i szacunku dla inności, a także ukazanie korzyści płynących z pełnej integracji osób niepełnosprawnych w życiu politycznym, społecznym, gospodarczym i kulturalnym.

Dziękujemy wszystkim osobom, które zaangażowane są w niesienie dobra i pomocy, a przede wszystkim wolontariuszom, którzy tak chętnie i bezinteresownie poświęcają swój wolny czas i energię.

Copyright 2022  Studio Gabrielle