foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
foto5

Aktualności

Droga Krzyżowa w gorlickim szpitalu

12 kwietnia o godz. 16.00 wolontariusze seniorzy oraz wolontariusze szkolnych klubów wolontariatu wraz z ks. Andrzejem Kluzem przeprowadzili nabożeństwo Drogi Krzyżowej w miejscowym szpitalu. Wędrowali stacjami Męki Pańskiej po korytarzach oddziału Paliatywnego, Geriatrii i ZOL-u, razem z chorymi, cierpiącymi oraz ich rodzinami i pracownikami szpitala.  

Dla starszych, chorych osób spotkanie z wolontariuszami i modlitwą było bardzo ważne. - Choroba, cierpienie, śmierć, dla jednych to temat bliski, dla innych bardzo daleki. W tym czasie dla wolontariuszy staje się bliższy przez cykliczne spotkania z chorymi w szpitalu. Spotkanie przepełniła modlitwa i zaduma, rozmowa, ciepłe uściski i uśmiech.

Radość pacjentom sprawiły również ręcznie wykonane kartki. Wolontariusze przez cały rok znajdują czas, aby odwiedzić chorych. Robią to z potrzeby serca.

Dziękujemy Wolontariuszom z Miejskiego Zespołu Szkół nr 1; nr 3; nr 5 w Gorlicach, SP w Stróżówce,  Zespołu Szkół nr 1 w Gorlicach, ZS-P w Mszance, Koordynatorkom a także wolontariuszom Seniorom za zaangażowanie i udział w Drodze Krzyżowej oraz poświęcenie czasu chorym przybywającym w szpitalu.

GALERIA

Copyright 2023  Studio Gabrielle