foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
foto5

Aktualności

Integracyjne spotkanie wolontariuszy w Łosiu

 

  Dnia 24.02.2019r. w godzinach od 9.30 do 16.00 odbyło się   w Łosiu międzyszkolne integracyjne spotkanie Szkolnych Klubów Wolontariatu. Wzięło w nim udział 44 wolontariuszy wraz ze swoimi p. Opiekunkami – koordynatorami SKW z następujących szkół: z MZS nr 1, MZS nr 3, MZS nr 5 oraz ZS w Stróżówce.

Głównym celem wyjazdu była międzyszkolna integracja oraz wymiana wolontarystycznych doświadczeń. Udział w spotkaniu był także nagrodą i formą docenienia najbardziej aktywnych wolontariuszy z poszczególnych szkół, które od lat ze sobą współpracują, uczestnicząc w stałych akcjach i podejmując się nowych przedsięwzięć wolontarystycznych. Pogoda i humory dopisywały, jedynie czego zabrakło, to śniegu, którego nie było na tyle, aby mógł odbyć się kulig. Organizatorzy zorganizowali alternatywną atrakcję – przejażdżkę wozem maziarskim, podczas której dzieci i młodzież mogły  poznać historię lokalnej ludności i zawodu maziarza.

Wolontariusze  na początku spotkania  zostali podzieleni na 5 grup, w których to uczestniczyli w ciekawych warsztatach plastycznych, mających na celu wykonanie plakatu promującego ideę wolontariatu. Kolejnym punktem programu były zajęcia dramowe, podczas których wolontariusze przygotowywali etiudę przedstawiającą historię syna marnotrawnego. Na zakończenie spotkania wszyscy wspólnie podpisywaliśmy „kartki oswojenia”, pamiętając o ponadczasowym przesłaniu Małego Księcia, iż „Jest się odpowiedzialnym za to, co oswoiłeś”. Będą one niewątpliwie miłą pamiątką sobotniego spotkania. Każdy uczestnik tego wyjątkowego wydarzenia pozostawił po sobie ślad nie tylko we wspomnieniach współtowarzyszy, ale także dosłownie, odrysowując swoją dłoń i podpisując imieniem.

Zabawy integracyjne, przejażdżka wozem maziarskim, godzinne rozmowy, śpiew przy akompaniamencie gitary, spacer w promieniach słońca – to doskonałe składniki na udaną ucztę dla ducha. Oprócz niej nie zabrakło pyszności dla podniebienia: ciasteczek, owoców, pieczonej przez wolontariuszy kiełbaski i gorącego posiłku.

Wyjazd ten nie mógłby się odbyć bez wsparcia naszych Sponsorów: Burmistrza Miasta Gorlice, Państwa Wioletty i Pawła Klukowskich, Rady Rodziców MZS nr 3 im. św. Jana Kantego w Gorlicach, Pana Krzysztofa Konopki oraz Organizatorów: Szkolnego Klubu Wolontariatu z MZS nr 1 i MZS nr 3 w Gorlicach. Proszę przyjąć płynące z pomarańczowego serca szczere „DZIĘKUJĘ!” Dziękujemy także za serdeczną, rodzinną atmosferę Gospodarzom miejsca, w którym odbyło się spotkanie – Właścicielom i Obsłudze Zajazdu „Pstrąg u Eda” w Łosiu.

Mamy nadzieję, że atmosfera tego spotkania będzie jeszcze długi czas towarzyszyć jej uczestnikom, a nawiązane relacje przyczynią się do propagowania idei wolontariatu w każdym środowisku, w którym znajdą się nasi wolontariusze.

 GALERIA

Copyright 2022  Studio Gabrielle